Slide background
Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü

Meü

Akademik Metin Dil Destek Birimi

Akademik Dil Destek Birimin temel amacı, Üniversite personelimizin dergi veya kurumlarda yayınlamak üzeri yazmış olduğu İngilizce veya Almanca akademik metinleri dil uzmanları tarafından kontrol ederek ve gerektiğinde düzeltilerek dil desteği sağlamaktır.

Bu doğrultuda;

·         Akademik Dil Destek Seans başvuruları , ana sayfada Otomasyonlar menüsü içerisinde bulunan "DİLDB " üzerinden yapılmaktadır.

·         Link üzerinden randevu günü, saati ve talep edilen gün ve saatte müsait görünen editör seçilir.

·         Editör(ler)imiz talep edilen tarih ve saatin uygunluğunu onaylamak üzeri araştırmacılarla yine sistem üzerinden iletişime geçecektir.

·         Destek seanslarımıza gelirken, birime vermek üzeri metnin bir nüshasının getirilmesi rica olunur.

·         Destek seanslarımızın bitiminde ilgili tarih ve saatte hizmet alındığına, bu hususun metinde yer alacağına, ayrıca metnin yayınlanma veya yayınlanmama durumundan haberdar edileceğine taahhüt eden bir form doldurulması rica olunur.

·         Akademik Dil Destek seanslarında verilen hizmet şu anda yalnızca İngilizce ve Almanca dillerinde olmaktadır ve ücretsizdir. Seanslarımızda baştan sona bir çeviri yapılmamaktadır, sadece düzeltme ve rehberlik amaçlı destek verilmektedir.

·         Gerek görüldüğüne Akademik Metin Dil Destek Birimi tarafından sağlanan hizmet karşılığında yalnızca birimimizi bağlayan, editör onaylı bir belge verilecektir.

·          Akademik Metin Dil Destek Birimi tarafından alınan destek, yayınlanacak akademik metin ’in teşekkür bölümünde  (Acknowledgement/Danksagung):

İngilizce olarak desteklenmiş çalışmalarda “This academic work was linguistically supported by the Mersin Technology Transfer Office Academic Writing Center of Mersin University” ; Almanca olarak desteklenmiş çalışmalarda ise “Diese akademische Arbeit wurde vom Akademischen Schreibzentrum des Mersin Technologietransferbüros der Universitӓt Mersin linguistisch ünterstützt” olarak belirtilecektir.

Sisteme giriş için linke tıklayınız. http://ddb.mersin.edu.tr/oturum/ac