Slide background
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Meü

Slide background
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Meü

Rektör


Prof. Dr. Ahmet Çamsarı

Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 23 Nisan 1972 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta eğitimini burada tamamladı. 1990 yılında Gaziantep Fen Lisesi’ni bitirdi.

Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. 1996 yılında buradaki eğitimini tamamlayarak Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kardiyoloji İhtisası yaptı. 

2001 yılı başında uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra yaklaşık bir yıl boyunca Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştı.

2001 yılı Ekim ayında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'na Yardımcı Doçent olarak atandı. 2006 yılında Doçent, 2012 yılında Profesör unvanı aldı.

Tüm bu süreç içinde birçok kez yurt içi ve yurt dışı kurs ve eğitimlere katıldı. Çeşitli kurs ve panellerin düzenlenmesine katkıda bulundu ve birçok derginin değerlendirme komitesinde yer aldı. 

Çalışmalarını ritim bozuklukları üzerine yoğunlaştırdı. Mersin'de Elektrofizyoloji ve Renal Denervasyon gibi bazı uygulamaların başlamasını sağladı. 

Prof. Dr. Çamsarı'nın yaklaşık 50’si yurtdışı olmak üzere 100’ün üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır. 

Türk Kardiyoloji Derneği ve European Cardiovascular Society üyesi olan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, iyi derecede İngilizce ve orta seviye Almanca bilmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Çamsarı 28 Kasım 2014 tarihinden itibaren Mersin Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.