Üniversitemiz Gençlik Akademisi U2z Robotics Takımı İlk Turnuvadan Ödülle Döndü

slide background

Meü

slide background

MeüAdana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Educat Robotics ortaklığı ile düzenlenen Uluslararası VEX Robotics Adana Turnuvası’nda, Üniversitemiz Gençlik Akademisi U2Z Robotics takımı “En Yaratıcı Robot Tasarım Ödülü"nü kazandı.

15 Ocak 2022 Cumartesi günü gerçekleşen yarışmada, Gençlik Akademisi Maker ve Robotik Atölyesinde robotlarını tasarlayan öğrencilerin, bu süreci detaylı olarak anlattıkları “Mühendislik Defterleri” yarışma jürisi tarafından büyük beğeni topladı.

Üniversitemiz Gençlik Bilim Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm Gök, katıldıkları ilk turnuvadan ödül ile dönen öğrencileri tebrik ederek, bu tarz turnuvalarda sadece alınan sonuçların değil; turnuvaya hazırlık ve yarışma süreçlerinde kazanılan deneyimlerin de öğrencilere büyük katkılar sağladığını açıkladı.

Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm Gök, Gençlik Akademisi olarak önümüzdeki dönemde çeşitli laboratuvar ve atölyelerde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim ve takım çalışmalarının artarak devem edeceğini de belirtti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-01-25 08:14:51
  • 1063

Actual News