Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Bitirme Tezlerini Sundular

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüMersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin “Bitirme Tezi Poster Sunumu” etkinliği, tüm bölüm öğrencileri ve Fakülte Öğretim Üyelerinin katılımıyla Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Proje Sunum Salonu'nda gerçekleştirildi.

Bölüm öğrencilerinin bilimsel düşünme, araştırmacılık ve proje kültürü anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak, özgüvenlerinin gelişimi sağlamak, proje üretmeye ve proje geliştirmeye özendirmek, geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte; özellikle Mersin Üniversitesi'nin ve ülkenin öncelikli alanlarına yönelik araştırma projeleri sunuldu.

Etkinlik ile ilgili konuşan Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurcan ÇALIŞ AÇIKBAŞ, "Bölüm Danışman hocalarımızın yönlendirmesi ve destekleriyle hazırlanan bitirme projeleri, tamamen öğrencilerimizin kendi özgün düşünceleri ile şekillendirildi. Yaptığımız bu etkinlik sayesinde; lisans öğrencilerimiz, bilimsel bir çalışmanın nasıl gerçekleştirildiğini ve sunulduğunu yaşayarak tecrübe ettiler” dedi. 


  • 2022-01-13 14:28:32
  • 751