Kadavralarımıza Teşekkür Töreni Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nde Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından, 24-31 Ekim tarihleri arasındaki ‘Beden Bağışı Farkındalık Haftası’’ kapsamında, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Prof. Dr. Türkan Saylan Konferans Salonu’nda “Kadavralarımıza Teşekkür Töreni” gerçekleştirildi.

Törene, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Hakan Öztürk, Üniversitemiz Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Seyran Bozkurt Babuş, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alev Bobuş Örs ile Üniversitemiz Tıp Fakültesi akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alev Bobuş Örs, bedenleriyle sağlık ve eğitime katkı sağlayan tüm bireylere; akademisyenler, öğrenciler ve kadavralar sayesinde daha iyi yetişmiş hekimlerden sağlık hizmeti alan vatandaşlar adına teşekkürlerini ifade etti.

Prof. Dr. Alev Bobuş Örs; ülkemizde, beden bağışı konusunda farkındalığın artmakta olduğunu ancak yine de toplumun bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığını, bilgi edinmek isteyenler için Anatomi Anabilim Dalı internet sayfasına bilgilendirme metni yerleştirildiğini belirtti. Kadavrasız eğitimin; eğitim kalitesini azalttığını belirten Prof. Dr. Alev Bobuş Örs, gerek kimsesiz gerekse bağış kadavralara minnet borçlu olduklarını ifade etti.

Tıp eğitimi için kadavranın büyük bir gereklilik olduğunu, eğitim kalitesinin, ancak kadavra destekli eğitimle arttırılabileceğini belirten Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk; Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin akredite bir fakülte olduğunu ve ülkemizdeki birçok üniversiteye kıyasla, iyi sayıda kadavraları olduğunu belirterek, bu anlamda kaliteli bir eğitim kalitesi sunduklarını ifade etti.

Tıp Fakültesi dönem II öğrencisi Efrin Başak Emer ise, kendileri için eğitimde kadavranın öneminden bahsettiği konuşmasında, pandemi koşullarında yaşadıkları uzaktan eğitim döneminde kadavra ve maket görmeden aldıkları eğitimin kendilerini zorladığını ancak bu dönem yüz yüze eğitime geçilmesi ve bağış kadavraların da kendilerine gelmesiyle daha iyi bir eğitim alacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-10-26 14:23:12
  • 1231

Actual News