Makine Mühendisliği Bölümü Mezunlarımız Teknofest 2021 Türkiye Drone Şampiyonası’nda Üniversitemiz Girişim Limanı’nı Temsil Edecek

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüBRODRONE markasıyla Dominik'te SURVIIVOR 2021 projesinin drone çekimlerini gerçekleştiren Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü mezunları Tevfik Bannayev ve Ezel Adıgüzel,  Üniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu'nu ziyaret ederek kendi geliştirdikleri Brodrone ile Girişim Limanı'nın tanıtım çekimlerini gerçekleştirdi.

2018'den itibaren BRODRONE markası ile FPV Drone odaklı çalışmalar sürdüren ekip, TEKNOFEST 2019’dan sonra T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2021'de de Merkezimizi temsil etmeye devam edecek.

Teknolojide çeşitli alanlarda (otonom sistemler; 3B yazıcılar (FDM ve SLA); 3 boyutlu tasarım ve analiz; PCB tasarımı ve üretimi; CNC makinalar; yazılım; mikro işlemciler) birikim sahibi olan mezunlarımız, Girişim Limanı proje ve eğitimlerinde de girişimcilere gönüllü mentorluk yapma sözü verdi.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu ise; girişimlerinde ve yarışlarda Girişim Limanı olarak mezunlarımıza destek verdiklerini ve her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-09-24 13:29:09
  • 943

Actual News