Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Hüseyin Gümüş ‘ Yılın En İyi Sportif Davranış ’ Ödülünü Kazandı

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Gümüş, Kâğıthane Spor Kulüpleri Birliği’nin her yıl düzenlediği ’’Sporda Yılın EN’leri’’ ödül töreninde, fair play üzerine yaptığı çalışmalarla ‘Yılın En İyi Sportif Davranış’ ödülünü aldı.

Spora ve sporcuya hizmet edenlere verilen özel ödülleri almaya hak kazananlar; sosyal medya anketleri ve Kâğıthane Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ömer Tüfekçi, Kağıthane Spor Kulüpleri Birliği Başkan Vekili Adem Mat, Türkiye Futbol Adamları Derneği Genel Sekreteri Hüsamettin Çelik, FİFA Eski Hakemi Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Ertuğrul Dilek, Ferdi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Koca, Türkiye Spor Yazarları Derneği Eski Başkanı, Gazeteci, Spor Yazarı Naci Arkan ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Asım Özdemir’den oluşan jüri üyelerinin oylarıyla belirlendi. 

Ödülünü Kâğıthane Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ömer Tüfekçi adına, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Yıldırım’dan alan hocamız, “İyiye, Doğruya, Güzele” sloganıyla çalışmalarına devam edeceklerini, bu ödülün asil sahiplerinin ilham aldığı ve beraber güçlü projelere imza attığı öğrencileri olduğunu vurguladı. Doç. Dr. Gümüş; Kâğıthane Spor Kulüpleri Birliğine sosyal sorumluluk projeleri konusundaki duyarlılıklarından ötürü teşekkür de ederken, “Beni bu ödüle layık gören değerli jüri üyelerine ve oylamaya katılan her bir bireye şükranlarımı sunarım” dedi.

'Sporda Yılın EN'leri''nde ödüle layık görülenler diğer isimler ise şöyle:

En İyi Futbol Takımı Erkek Teknik Direktörü: Sergen Yalçın

En İyi Özel Sporcu: Fatma Damla Altın

En İyi Takım: Paralimpik Tekvando Milli Takımı

En İyi Sportif Davranış: Doç. Dr. Hüseyin Gümüş

En İyi Futbol Hakemi: Cüneyt Çakır

En İyi Futbol Adamı: Ali Düşmez

En İyi Spor Yorumcusu: Sinan Engin 

En İyi Ulusal Spor Programcısı: Ertem Şener

En İyi Spor Bürokratı: Bülent Küçük

Spora En İyi Hizmet Eden Siyasetçi: Saffet Sancaklı

En İyi Bürokrat: Fahrettin Koca

Jüri Özel Ödülü: Şenol Güneş

Jüri Özel Ödülü: Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı

En İyi Federasyon Başkanı: Esat Delihasan

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-06 12:58:42
  • 899

Actual News