Beşinci Torna ile Şekillenen Hayatlar Etkinliği'nin Konuğu Mesa Makina İcra Kurulu Başkanı Şeyma Ayhan Oldu

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi (Girişim Limanı) ev sahipliğinde; TEZMAKSAN Akademi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi iş birliğinde gerçekleştirilen ve Mesa Makina İcra Kurulu Başkanı Şeyma Ayhan’ın konuk olarak katıldığı “Torna ile Şekillenen Girişimci Hayatlar” etkinlik serisinin beşincisi gerçekleştirildi.

26 Mart Cuma günü çevrimiçi olarak 225 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Üniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu’nun yaptığı etkinlikte; Üretimde Kalite ve Girişimcilik ve EFQM Mükemmellik modelleri konuları konuşuldu.

Etkinlikte konuşan Mesa Makina İcra Kurulu Başkanı Şeyma Ayhan; aile şirketlerinin süreçlerini kalite modellerine göre nasıl revize ettiklerini ve şirket içi kalite standartları geliştirerek, işletme süreçlerini nasıl iyileştirdiklerini örneklerle katılımcılara aktardı. Makina sanayi gibi erkek egemen bir sektörde kadın olarak karşılaştığı zorluklardan ve bunlarla nasıl başa çıktığından da bahseden Şeyma Ayhan, kadın girişimcilik hakkında katılımcılara önemli tecrübe paylaşımlarında da bulundu.

Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu ise; etkinlik kapanışında, konuşmacı olarak etkinliğe teşrif etmelerinden dolayı Şeyma Ayhan’a, etkinliğe katılım göstererek destek veren başarılı sanayici iş kadınlarımız Zuhal Gözüküçük, Özge Çetin, Sevda Arıkan ile etkinliklere ve Merkezimize desteğini esirgemeyen TEZMAKSAN Şirketler Grubu YK Üyesi, TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu’ya özel teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-01 16:41:44
  • 437

Actual News