Ders Kayıtları Hakkında DuyuruDeğerli Öğrencilerimiz,

Öğrenci Bilgi Sistemi değişikliği nedeniyle ders kayıtlarında bir takım sorunlar yaşanabilmektedir. Sorunlar tespit edilerek bireysel veya genel düzenlemeler ile giderilmektedir.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı ders kayıt sürecinde (derslerin Öğrenci Bilgi Siteminde çıkmaması, başarılı derslerin tekrar yansıması, AKTS lerin eksik görünmesi, hazırlık bilgilerinin yansımaması, not ortalamalarının farklı olması, alınmaması gereken derslerin tekrar sisteme yansıması vs...) nedeniyle ders kayıtlarını tamamlamayan öğrencilerimizin, Eğitim-Öğretim sürecinde aksamaya neden olmamak adına Öğrenci Bilgi Sisteminde (obs.mersin.edu.tr) var olan doğru duruma göre ders seçimlerini yaparak Danışman Öğretim Elemanlarının ders kayıtlarını onaylaması suretiyle ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Tamamlanan ders kayıtları Uzaktan Eğitim Platformuna dinamik olarak aktarılacaktır. Uzaktan Eğitim Platformuna giriş yaparak derslerinize katılım sağlamanız ve varsa sorunlarınızın giderilmesi sonrasında kayıtlanacağınız dersleri yüklenmiş olan videoları izleyerek takip etmeniz gerekmektedir.

 

Ders seçimi yaparken, daha önce alıp başarmış olduğunuz dersin karşınıza çıkması durumunda ilgili dersi seçmemeniz; almanız gerektiği halde ders kayıt ekranında göremediğiniz ders olmadan ders kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. Tespit ettiğiniz eksik dersi, almanız gerektiği halde göremediğiniz dersi, Akademik Not Ortalama sorununuzu vb. durumları tespit etmeniz durumunda Mersin Üniversitesi Öğrenci Destek Hattı Çağrı Merkezini arayarak kayıtlı olduğunuz Biriminizi ve Öğrenci Numaranızı belirterek sorunu aktarmanız durumunda kontroller ve düzenlemeler hızlı bir şekilde yapılacaktır.  Mersin Üniversitesi Öğrenci Destek Hattı Çağrı Merkezine saat 10:00 – 16:00 arasında (0324) 361 01 00 numaralı telefondan ulaşılabilecektir.

 

Sorunun tespiti ve giderilmesiyle ders kayıtlarınızı yenilemeniz gerekecektir. Danışman Öğretim Elemanları sürecin takibini yapacağı gibi sizlerin de ders kayıt ekranınızı kontrol ederek gerekiyorsa ders kayıtlarınızı yenilemeniz gerekmektedir.

   • 2021-03-02 10:23:14
  • 11361