Menopoz ve Mobbing Semineri Düzenlendi

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ve Kadın, Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (MERKAM) işbirliği ile 21 Ekim 2020 tarihinde “Menopoz Belirtileri ve Etkileri” ile “Mobbing-İşyerinde Psikolojik Taciz” seminerleri düzenlendi.

Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Merkez Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz’ın Dünya Menopoz Günü kapsamında sunduğu Menopoz Belirtileri ve Etkileri konulu seminerde menopozda görülen semptomlara yönelik bilgi verilerek, menopozda görülen bu semptomlarla baş etme kullanılabilecek yeni yaklaşımlara değinildi.

Etkinlikte ayrıca Hemşirelik Fakültesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile açılan Menopoz Okulu hakkında bilgi de verildi. Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Asiye Çelebi’nin sunduğu "Mobbing-İşyerinde Psikolojik Taciz" konulu seminerde mobbing hakkında bilgi verilerek, mobbingle mücadeleyi güçlendirmek üzere yapılan uygulamalara değinildi. MERKAM’ın 2013 yılından itibaren mobbing konusunda toplumda farkındalık oluşturmak için eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri yürüttüğü belirtildi.

Her iki seminer sanal platformda canlı yayın olarak gerçekleşti. Seminerlere çok sayıda dinleyici katıldı. Katılımcıların da soru ve görüşlerle katkı sağladığı seminerler, katılımcılar tarafından oldukça ilgi gördü.


  • 2020-11-04 11:53:33
  • 930