Uzaktan Eğitim Platformu

slide background

MeüSevgili öğrenciler,

2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemi uzaktan eğitim sistemi ile yürütülecektir.

Uzaktan eğitim ile ilgili her türlü ders faaliyeti bu platformdan takip edilecektir. İlgili platformda her türlü kullanım detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca şu hususlara özellikle dikkat ediniz.

1-Uzaktan eğitim süreci, üniversitemiz Uzaktan Eğitim birimi tarafından hazırlanan ue.mersin.edu.tr  sayfasından takip edilecektir.

2- Kullanıcı adınız öğrenci numarası ve şifreniz TC kimlik numarası olarak tanımlanmıştır.

3- Giriş yaptıktan sonra karşınıza dersleriniz çıkacaktır. Haftalık ders programınıza göre belirtilen gün ve saatte ilgili derse tıklayarak derse giriş yapmanız gerekmektedir. Ders içerisinde dersin hocası tarafından oluşturulan ders notu, sohbet, forum, link bağlantısı gibi seçenekler varsa o seçeneklere tıklayarak dersle ilgili faaliyeti sürdürmelisiniz. 

4-  Canlı Derslerin uygulanması için ders hocası tarafından google meet veya Zoom uygulamaları kullanılacaktır. Bu uygulamalar için önceden hazırlanan canlı ders katılım linki uzaktan eğitim platformunda ders hocası tarafından paylaşılacaktır.

5-Derslerle ilgili tanımlanan faaliyetlerin sağında yer alan kutucukları işaretlemeniz halinde dersle ilgili faaliyeti tamamlamış olacaksınız.

6-Her türlü sistemsel sorunuz için ue@mersin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

7- Yine yaşadığınız diğer sorunlar için danışman hocalarınıza veya okulumuza mail atabilirsiniz.


Başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi dileriz.

Sosyal Bilimler MYO Yönetimi


  • 2020-10-05 09:41:22
  • 4409

Actual News