Genç Girişimci Merkezimizin İşbirliği Ortağı Olarak Desteklediği Eyüp Aygar Fen Lisesi Öğrencilerinin Projesi Teknofest'te Finale Kaldı

slide background

Meü

slide background

MeüUzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2020, 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Türkiye'de gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılmasını hedefleyen TEKNOFEST, bu alanda çalışan binlerce gencin ürettiği fikir ve projeleri hayata geçirebilecekleri önemli bir platform oluşturuyor.

Festival kapsamında, 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunan 100 bin gençten yaklaşık 5 bini finalist olarak yarışacak.

Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezimizin işbirliği ortağı olarak desteklediği Eyüp Aygar Fen Lisesi öğrencilerimizden oluşan 8 kişilik proje ekibimiz de; bu sene 20 bin proje başvurusu ile rekor başvuru sayısına ulaşan TEKNOFEST'te, ön elemeyi geçerek finalde sunum yapmaya hak kazanan 30 proje arasına girmeyi başardı.

Genç Girişimci Merkezimiz Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu projenin son aşamaya kadar gelen sürecinde merkez olarak bütün desteği verdiklerini belirterek; final haftası öncesinde proje ekibi ile sıkça bir araya gelerek, Makine Geliştirme Laboratuvarı'nda prototipleme sürecinin son eksikliklerini tamamladıklarını ve projenin sunumu ve son detaylarının geliştirilmesi ile ilgili Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi ve Eyüp Aygar Fen Lisesi öğretmenleri ile temaslarda bulunduklarını ifade etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-09-18 08:50:25
  • 1004