Sağlık Yüksekokulumuz Mezuniyet Töreni İnternet Üzerinden Canlı Olarak Gerçekleştirildi

slide background

Meüİçel Sağlık Yüksekokulumuz Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın da katıldığı internet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen yemin töreni ile mezun oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve ailelerinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı yaptığı konuşmada, “Sağlık alanı diğer bölümler gibi değil. Sermayesi insan. Buradaki donanımları almış olmanız bizler için gurur verici. Sağlıkla ilgili meslekler para için yapılacak meslekler değil. Çünkü evde veya normal hayatta canınızı sıkan şeyler olabilir. Ama hasta başına gittiğinizde, yüzünüzün gülmesi gerekir. Bu yüzden işinizi sevmeniz son derece önemli. Pandemide biz sağlık profesyonellerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha görüldü. Bundan sonra gittiğiniz yerlerde, meslek hayatınızda, burada aldıklarınızı bire bir uygulama fırsatı bulacaksınız. Okulunuzla gurur duyun, mesleğinizle durur duyun, hocalarınızla gurur duyun. En çok kendiniz ile gurur duyun. Vatanınıza, milletinize saygılı birer hemşire olun. Hepinize tek tek sevgilerimi sunuyorum. Anne babalar başta olmak üzere, tüm hocalarıma teşekkür ederim.” dedi.

Rektörümüzün konuşmasını yapmasının ardından söz alan İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, “Biz İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü olarak, gerekli olan tüm donanımlarla sizleri donattığımızın bilincindeyiz. Mersin Üniversiteli olarak gittiğiniz her yerde bizi en iyi şekilde temsil edeceğinizden eminim. Bugün mezun olan öğrencilerimiz, sağlık ekibinin önemli bir üyesi oldular ve hayatımızda önemli bir yere sahip olacaklar. Bununla gurur duymalısınız.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen törende; son olarak İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunları adına söz alan okul birincisi Hatice Madenkuyu ise, “Mesleki kimlik kazanmamızı sağlayan tüm Mersin Üniversitesi ailesine çok teşekkür ederim. Salgın nedeniyle zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde biz hemşirelere önemli görevler düşüyor. Hastalıkta, sağlıkta; evde, işte, okulda, hastanede çalışmak, üretmek ve paylaşmak. Sevgili arkadaşlar, umarım hepimiz topluma faydalı hemşireler olabiliriz. Atamızın açtığı çağdaş yolumuzun, bilim ve vicdanımızla aydınlanmasını diliyorum.” diye konuştu.

Tören, Dr. Öğr. Üyesi Diğdem Lafçı eşliğinde hemşirelik andının okunmasının ardından Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-07-28 10:21:52
  • 1729