Avrupa Birliği Platformu Europass, 1 Temmuz 2020 Tarihi İtibarıyla Erişime Açıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüAB’deki eğitim ve kariyer hizmetlerini daha dijital, daha bütüncül ve şeffaf şekilde sunmak üzere tasarlanan ve Avrupa Komisyonu ve Ulusal Europass Merkezleri işbirliğiyle 2 yıla yakın süredir yürütülen çalışmalar neticesinde, Avrupa Birliği (AB) tarafından bu amaçla kurulan Europass Platformunun 1 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla açıldı.

Platforma tüm Avrupa’da www.europass.eu ve ülkemizde www.europass.gov.tr adreslerinden erişime sağlanabilecek.

Europass gibi dijital araçlarla Avrupa'nın ve ülkemizin önceliklerinden biri olan işsizlikle mücadele etmek, bireylere gerekli beceri kazandırmak ve yeni becerileri desteklemek konularında katkı sunulması planlanıyor. Böylelikle bireylerin istihdam ve eğitim fırsatlarına erişebilmesi ve becerilerini geliştirebilmesi noktasında bilgi, araç ve hizmetleri çevrim içi yollarla kullanabilmeleri amaçlanıyor. 

Europass, AB düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörü olma niteliğini taşımakta.

Hedef kitlesinin; öğrenciler, iş arayanlar, gençler, çalışanlar, gönülüler ve işverenlerin olduğu ve ülkemizde Avrupa ile eş zamanlı olarak MYK Ulusal Europass Merkezi tarafından 1 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılan ve 3 ay boyunca sürdürülecek kampanya çerçevesinde; MYK Ulusal Europass Merkezi ve paydaş kurum ve kuruluşlar tarafından sosyal medya aracılığıyla hedef kitleye yönelik farkındalık artırıcı online faaliyetler yürütülmesi planlanıyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-07-13 16:28:23
  • 770