Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 15 Temmuz Gazisini Evinde Ziyaret Etti15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte Mersin’de ikamet eden 15 Temmuz gazisi Onur Can Kuş ve ailesini evinde ziyaret etti.

Üniversitemiz ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ziyaret etkinliği 14 Temmuz 2020 Salı günü saat 11.00'de gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne'ye ziyarette Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Zeki Avşar, polis memuru Emine Mine Celep ile Üniversitemiz öğrencilerini temsilen öğrencimiz Deniz Yaramış eşlik etti. 

Onur Can Kuş ve babası Ömer Kuş ile sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, o gece verilen mücadelenin önemine vurgu yaparak devletine ve milletine sahip çıkmak için gözünü bile kırpmadan şehit olanlara Allah'tan rahmet, milletimize ve yakınlarına başsağlığı, gazilerimize ise uzun ömürler diledi. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne Onur Can Kuş'tan 15 Temmuz 2016 tarihinde o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsünde yaşananlara ilişkin bilgi aldı. 

Onur Can Kuş darbecilerin silahsız yurttaşların üzerine ateş açması üzere yara aldığını ve kurşununun hala çıkarılamadığını belirterek o gece sokağa çıkan yurttaşların tek amacının vatanlarını müdafaa etmek olduğunu söyledi. 

Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından 15 Temmuz gazisi Onur Can Kuş'a Türk Bayrağı takdim edildi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de Onur Can Kuş'a çiçek ve hediye takdim etti. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-07-14 16:31:42
  • 944