Fakültemiz Öğretim Üyeleri Tübitak 2244 Programından Destek Almaya Hak Kazandılar

slide background

MeüÜniversitemiz, TÜBİTAK tarafından yürütülen ve sanayimizde ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi iş birliğiyle yetiştirilmesi ile sanayide doktoralı araştırmacı istihdamının teşvik edilmesini amaçlayan “2244 Sanayi Doktora Programı”nda destek almaya hak kazanan üniversiteler arasında yer aldı. 

TÜBİTAK; “2244 Sanayi Doktora Programı”nın ikinci çağrısına 56 farklı üniversite ve 261 farklı sanayi kuruluşu, toplam 330 adet proje önerisi sundu. 2019 yılı çağrısı değerlendirme süreci tamamlanmasıyla, 188 proje program kapsamına alındı.

Fakültemiz Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bahadır Kürşad KÖRBAHTİ'nin proje yöneticisi ve akademik danışman, Prof. Dr. Ayla ÖZER'in akademik danışman olarak yer aldığı, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan proje, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında destek almaya hak kazandı. 

Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep ÖZEN'in de akademik danışman olduğu projede yer alan doktora öğrencileri TÜBİTAK bursiyeri olarak desteklenecek, belirlenen başarı kriterlerini sağlayan bursiyerler, çalışmalarını altı ay süreyle yurt dışında devam ettirebilecekler.


  • 2020-06-12 21:54:52
  • 1140