Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu'nun 12 Mayıs Hemşireler Günü Mesajı

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 12 Mayıs Hemşireler Gününün bu yıl maalesef Covid-19 pandemisinin gölgesi altında kutlandığını belirten Prof. Dr. Çelebioğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nün 2020 yılını hemşire ve ebelerin yılı olarak ilan ettiğini hatırlattı.

Bu karar verildiğinde pandeminin henüz ortaya çıkmadığını söyleyen Prof. Dr. Çelebioğlu "Çok büyük bir tesadüf eseri bu yıl gerçekten mesleğin gerektirdiği en büyük fedakarlığı gösteren ve bu yolda destan yazan hemşirelerin yılı oldu. Hemşireler kendi hayatlarını ikinci plana atarak, can siperane bir şekilde, gece gündüz, ailelerinden uzakta ve bazı ülkelerde gerekli koruyucu ekipmanları olmadan çalıştılar. Ülkemizde son günlerde pandemi ile ilgili yaşanan olumlu gelişmelerde süreç boyunca profesyonel şekilde yürütülen hemşirelik hizmetlerinin payı oldukça büyüktür." dedi.

"Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak başta Üniversite Hastanemizde çalışan hemşireler olmak üzere ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde görev yapan tüm meslektaşlarımızın ve geleceğin hemşireleri ögrencilerimizin 12 Mayıs Hemşireler Gününü yürekten kutluyoruz." diyen Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, hemşirelerin dün olduğu gibi bugün ve yarın da toplum sağlığını korumak, geliştirmek ve iyileştirmek adına mesleğin gerektirdiği bilimsel bilgi ile her türlü girişimi profesyonel olarak uygulamaya devam edeceğini söyledi.


Hemşirelik Fakültemiz tarafından hazırlanan videoyu izlemek için tıklayınız!


  • 2020-05-12 08:52:12
  • 1937