Üniversitemiz ile Akdeniz Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz ile Akdeniz Belediyesi arasında; Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda Üniversitemiz personeli tarafından, Akdeniz Belediyesi personeline yönelik kişisel ve mesleki gelişim, mevzuat, teknik ve ilgili alanlarda verilecek hizmet içi eğitim ve kurslar ile kurslara yönelik plânlama, düzenleme, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri konularını içeren bir protokol imzalandı.

13 Şubat Perşembe günü Üniversitemiz Yenişehir Kampüsü Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak,  Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Gök, Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcıları Uğur Sözkesen ile Sabahattin Yeşiloğlu, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar ile Üniversitemiz ve Akdeniz Belediyesi yetkilileri katıldı.

Yerel yönetimlerin bir şehri yaşanabilir kılması bakımından önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı,  Akdeniz Belediyesi’nin Üniversitemiz ile istişare halinde olması ve akademisyenlerimizin tecrübelerine başvurmasının onur verici olduğunu belirtti.

Bu eğitim halkalarının genişletilerek, bölgede yaşayan kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı, “Mersin Üniversitesi olarak 71 birimimiz ile, 2000’i aşkın akademisyenimiz ve 3000’i aşkın idari personelimizle, oturmuş altyapımızla ve büyük bütçemizle Akdeniz Belediyesi ile işbirliği yaparak ilçenin fiziksel ve kültürel anlamda güzelleşmesine katkı sunmak istiyoruz. Bu eğitimlerle birlikte, ülkemize daha çok hizmet edebilen gençlerimizin olması ve ailelerimizin daha mutlu yaşaması konusunda yardımlarımızı esirgemeyeceğiz.” dedi.

Protokolün imza töreninde konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak, Üniversitemiz ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile yeni bir projede işbirliği yaptıkları için mutlu olduğunu belirterek sözlerine başladı. Başkan Gültak “Bu yeni projeyle belediyemiz personeline hizmet içi eğitim olanağı sunmuş olacağız. Belediyeler, her vatandaşın gelip hizmet satın aldığı bir hizmet yeridir. Vatandaşa bu hizmeti güler yüzle ve en kısa zamanda sunmamız gerekir. Bu konuda Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi hocalarımızdan destek alacağız. Yeni işbirliği yapmayı düşündüğümüz projelerle bu eğitimleri, öncelikle belediyemize bağlı 600’ü aşkın kadın kursiyerimiz ve gençlerimizle devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

Konuşmasına Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya yeni merkez binası için teşekkür ederek başlayan Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade ise, “Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak yeni binamızda ilk protokolü yapmaktan dolayı gururluyuz. Hepimiz bu ülke için varız. Mersin Üniversitesi olarak Akdeniz Belediyesi’ni ağırlamaktan ve bu ülkenin güzel yerlere gelmesi için, insanlara hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak tarafından imzalandı.


Haber vídeosu için lütfen tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-02-14 07:26:59
  • 3520