Uygulamalı Düşük Akım Anestezi Kursu Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüTürk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Çukurova Şubesi ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı işbirliği ile 28 Kasım Cuma günü Tıp Fakültesi Hastanesi Ameliyathane’sinde “Uygulamalı Düşük Akım Anestezi Kursu” gerçekleştirildi.

Kursa bölge üniversitelerinden (Çukurova, Adana Başkent, Mustafa Kemal Üniversitesi) ve şehir hastanelerinden (Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Ankara)  toplam 69 uzman ve araştırma görevlisi katıldı.

Açılış konuşmalarını Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Şebnem Atıcı ve TARD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Handan Birbiçer’in yaptığı toplantıda kurs koordinatörü Prof. Dr. Ali Fuat Erdem gerçekleştirdikleri 12 kurs hakkında bilgilendirmede bulundu. Bu uygulama ile ameliyathanede kullanılan anestezik gaz tüketiminin önemli ölçüde azalacağı, hastaların ve ameliyathane çalışanlarının da daha az anestezik ajana maruz kalacakları belirtildi.

Kursa eğitimci olarak; Prof. Dr. Ali Fuat Erdem başkanlığında, Zahit Kaplan, Doç. Dr. Ayça Taş Tuna, Doç. Dr. Özlem Sağır ve Doç. Dr. Tolga Saraçoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Asım Esen, Dr. Evrim Kucur Tülübaş katıldı. Kursta eğitimcilere Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, Prof. Dr. Ali Aydın Altunkan, Prof. Dr. Şebnem Atıcı, Prof. Dr. T. Egemen Bilgin, Prof. Dr. Handan Birbiçer, Prof. Dr. Davud Yapıcı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Azizoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Aslınur Sagün eşlik etti.

Kurs esnasında canlı olarak ameliyathaneden hastane toplantı salonuna görüntülü yayın yapıldı ve katılımcılar ile interaktif iletişim sağlandı.


  • 2019-12-04 10:29:55
  • 2288

Actual News