Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Tanıtım Konferansı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüMühendislik Fakültemiz ileTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından düzenlenen ve ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ temsilcilerinin katıldığı Tanıtım Konferansı 28 Kasım Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nı temsilen Emekli Albay Kemal Karababa, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Mersin Temsilci Emekli Albay Faik Ahmet Karadeniz, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Açılış Konuşmasında Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, ‘’Bir ülkenin ayakta kalabilmesi için olmazsa olmazların en önde gelenlerinden biri ordusunun, silahlı kuvvetlerinin ve kolluk kuvvetlerinin güçlü olmasıdır. Son on yılda en büyük kazancımız, millet olarak kendi özgüvenimizi kazandık ve kendi yerli üretimimizi artırdık. Bunun en büyük örneğini savunma sanayinde yaşadık. Birçok mazlum milletin güvendiği son kalesi Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti bu ağırlığı kaldırabilecek güçte ve özgüvende. İşte tüm bu kuvvetin ve özgüvenin kaynağı bu güzide kuruluşlar." dedi. Prof. Dr. Çamsarı, TEKNOPARK’tan, Teknoloji Transfer Ofisi’nden, Genç Girişimcilik’ten, Merkez Laboratuvarımızdan akademisyenlerimizin yaptığı savunma sanayine dönük projelerin bu üretimlere yardım etmesi ve ülkemizin çok daha güçlü hale gelmesi temennisinde bulundu.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara ’’Ülkemizde ve dünyada kendi alanında her geçen gün daha yükseğe çıkan başarılarıyla iftihar kaynağımız olan bu şirketlerimiz teknoloji, havacılık, yazılım, savunma gibi kritik alanlarda milli ve yerli yüksek teknolojiler üreterek Türk sanayisinin lokomotifi konumuna ulaşmışlardır. Mersin Üniversitesi olarak bu şirketlere kazandıracağımız her bir öğrencimiz ve bu şirketlerle ortak projelerde çalışacak her bir öğretim üyemiz için heyecan duyduğumuzu belirtmek isterim.’’ sözlerine yer verdi. Prof. Dr. Kara, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ’a gerek akademik personel gerekse yetiştirilen öğrenciler ile tüm çalışmalarında destek olacaklarının sözünü vererek tanıtım konferansının tüm Üniversitemize ve öğrencilere faydalı olmasını dilediğini belirtti.

Tanıtım Konferansında ilk sunumu gerçekleştiren Emekli Albay Kemal Karababa, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın kuruluşu, yönetimi, çalışmaları, üyeleri, hedefleri hakkında geniş çaplı bilgi verdi. Sunum sonrası kendisine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Konferans, ASELSAN’ı temsilen Arman Yıldız’ın, TUSAŞ’I temsilen Sinem Yeldan’ın, ROKETSAN’ı temsilen Emekli Albay Hüseyin Avni Güner’in ve HAVELSAN’ı temsilen Tuğçe Ateş’in, kurumlarının tanıtımını yaptığı ve staj, iş imkanları, çalışma şartları, vermiş oldukları ürün ve hizmetlerle ilgili önemli bilgiler verdikleri sunumlarla devam etti.

Konferans soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-29 13:17:07
  • 2890