3-9 Kasım Organ Bağış Haftası Etkinlikleri

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Organ Bağışı Haftası kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerinde organ bağışı hakkında bilgilendirme toplantıları yapıldı. Etkinlik süresince Üniversitemiz hastanesi içerisinde stantlar kuruldu ve hastanemiz birimlerinde tüm sağlık çalışanlarına ve hasta yakınlarına Üniversitemiz Organ Nakli Koordinatörleri Dr. Çilem Yıldız ve Hemşire Zübeyde Usanmaz tarafından organ bağışı ile ilgili bilgiler verilip broşür dağıtılarak organ bağış formu düzenlendi.

Hafta dolayısı ile 5 Kasım Salı günü Üniversitemiz Hastanesi ve Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nın işbirliği ile Çiftlikköy Kampüsü çarşı alanında organ bağışı standı kuruldu. Üniversitemiz Organ Nakli Koordinatörleri Dr. Çilem Yıldız ve Hemşire Zübeyde Usanmaz, Öğr. Gör. Dr. Gülay Altun Uğraş, Öğr. Gör. Seher Gürdil Yılmaz organ bağışı hakkında bilgilendirme yaptı.  

Etkinlik kapsamında 6 kasım Çarşamba günü ise Mersin Üniversitesi Radyosu'nda Organ Nakli Koordinatörleri Dr. Çilem Yıldız ve Hemşire Zübeyde Usanmaz konuşma yaparak organ bağışının önemini ve ülkemizdeki durumunu anlattı. Koordinatörlerimiz organ yetmezlikli hasta sayısının her yıl arttığını buna karşın bağış sayısının istenilen düzeyde olmadığına dikkat çekti.  Dr. Çilem Yıldız ve Hemşire Zübeyde Usanmaz, organ bekleyen hasta sayısının artmasının hastaların yaşam süresini  etkilediğini, ülke ekonomisi ve iş gücünde ağır kayıplara yol açtığı için organ bağışı ve nakil sayılarının artırılması gerektiğini belirtti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-11 10:16:34
  • 2161