Üniversitemizde Cerrahi Hemşireliği Sempozyumu Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ve Üniversitemiz Araştırma Uygulama Hastanesi’nin işbirliği ile “Mersin Üniversitesi Cerrahi Hemşireliği Sempozyumu" 01 Kasım Cuma Günü Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sempozyuma Konya, Nevşehir, Adana ve Mersin illerinden gelen 200’ün üzerinde hemşire katıldı.

Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu açılış konuşmasında sempozyumu, hemşirelik alanında her gün üzerine bir yenisi eklenen güncel ve bilimsel konuların ele alındığı bir toplantı olarak gördüğünü belirtti.

Üniversitemiz Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gülay Altun Uğraş konuşmasında ‘’İlkini gerçekleştirdiğimiz bu sempozyumda son yıllarda cerrahi hemşireliğinde en çok konuşulan, tartışılan konulara yer vererek, meslektaşlarımızda farkındalık oluşturmayı ve güncel bilgileri aktarmayı amaçladık’’ dedi.

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Koordinatörü Gülümser Lağap yaptığı konuşmada cerrahi hemşirelikte doğru eğitim ve kendini geliştirmenin hastanın iyileşme sürecindeki önemine değindi.

Açılış konuşmalarının ardından cerrahi hemşireliği alanında güncel konuların tartışıldığı sempozyumda, ‘’Cerrahide Güncel Konular ‘’başlığı altında; ‘’Cerrahi Hastalarında Hipoterminin Önlenmesi’’ konulu sunum Necmettin Erbakan Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Serpil Yüksel, ‘’Bariyatrik ve Metabolik Cerrahide Hemşirelik Bakımı’’ konulu sunum Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gülay Altun Uğraş, "ERAS Protokolleri ve Hemşirelik Bakımı’’ konulu sunum Üniversitemiz Araştırma Uygulama Hastanesi'nden Uzman Hemşire Dilara Soydan tarafından yapıldı. 

‘’Güncel Yaklaşımlar ‘’ konu başlığı altında; ‘’Ameliyathane’de Hasta Güvenliği’’ konulu sunum Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi'nden Öğr. Gör. Gürdil Yılmaz, ‘’Ameliyathane’de Çalışan Güvenliği’’ konulu sunum Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden Uzm. Hemşire Şeyma Yurtseven, ‘’Ameliyathanede Çevre Güvenliği’’ konulu sunum Üniversitemiz Araştırma Uygulama Hastanesi'nden Uzm. Hemşire Ebru Ravlı tarafından gerçekleştirildi.

Sempozyum, konuşmacılar adına TEMA Vakfı’na bağış ve teşekkür belgelerinin takdimi ile son buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü  • 2019-11-01 19:26:51
  • 2230