Prof. Dr. Halil Kumbur Emeklilik Töreni ile Uğurlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kumbur için emeklilik töreni düzenlendi.

31 Ekim Perşembe günü Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonunda düzenlenen törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, protokol üyeleri ile kamu kurum ve kuruluşlarından gelen temsilciler, akademik ve İdari personel katıldı.

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlileri Türkol Çankaya ve İrem Yunkuş tarafından yapılan müzik dinletisinin ardından açılış konuşması yapan Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, ”Emeklilik bir insanın yaşamındaki en önemli günlerden biridir. Sevgiler paylaştıkça artar, hüzünler paylaştıkça azalır. Biz de burada Prof. Dr. Halil Kumbur hocamızın sevincini paylaşmak adına toplanmış bulunmaktayız. Kendisine Türkiye'nin en saygın kurumlarından biri olan Mersin Üniversitesi'ne sağlamış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. Halil Kumbur ise konuşmasında “1952 yılında Erdemli'de doğdum. Önce ailem ve sonra devletimin yardımıyla okudum ve bugünlere geldim. Hiçbir zaman ulusal çizgimizden ve ulusal değerlerimizden ödün vermedim. Hizmet hayatım boyunca devletime ve milletime hep layık olmaya çalıştım. Başta Mühendislik Fakültesi olmak üzere bana göstermiş olduğunuz ilgiye ve sevgiye çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından yapmış olduğu hizmetler anısına  Prof. Dr. Halil Kumbur’a  Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar tarafından plaket, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara tarafından çiçek takdim edildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-01 15:08:25
  • 2386