Üniversitemizin Yürütücüsü Olduğu Projeye Tagem’ Den Destek

slide background

Meü

slide background

Meü


T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı kapsamında 192 projeyi değerlendirdi.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından yürütülen 41 nolu "Limon’un Tedarik ve Değer Zinciri Analizi: Mersin ve Adana" adlı proje, desteklenmeye uygun görülen 21 proje arasında yer aldı.

26 Temmuz 2019 tarihinde TAGEM Genel Müdürü Özkan Kayacan ve kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sözleşme imza töreni ile çağrı kapsamında desteklenen projelere Bakanlık tarafından yaklaşık 13 milyon TL destekleme ödemesi yapılacak.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler (İİBF) Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Değirmen’in yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan "Limon’un Tedarik ve Değer Zinciri Analizi: Mersin ve Adana" projesinin bütçesi toplam 109.363,96 TL olarak belirlendi.

Proje araştırma grubunda Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nasih Tağ (İİBF), Dr. Öğr. Üyesi Ender Gürgen (İİBF), Dr. Öğr. Üyesi Ebru Arıcıoğlu (İİBF), Doç. Dr. Erkan Aktaş (İİBF), Osman Uysal (ALATA), Mehmet Ali Kiracı (ALATA), Ersun Erman (Çukurova Teknopark) görev yapıyor. Ayrıca projede, Mersin Ticaret Borsası da proje ortağı olarak yer alıyor.  

Projenin tanıtım toplantısı 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü Saat:13.00’te Üniversitesi İİBF Prof. Dr. Tayfur Özşen Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Tüm meslektaşlarımızı ve ilgilenenleri bekleriz.


TAGEM proje haberi ile ilgili linke ulaşmak için tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-08-19 12:23:50
  • 2873