Hemşirelik Fakültesi ile Sağlık Yüksekokulu Dış Paydaş Toplantısı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ile İçel Sağlık Yüksekokulu tarafından 17 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Gökçe, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Biriminden Şef Cemile Yücel, Toros Devlet Hastanesinden Hemşire Durna Ok, Toros Devlet Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinden (AMATEM) Hemşire Fatma Duru, Toros Devlet Hastanesi Hüseyin Dağlı Toplum Destekli Ruh Sağlığı Merkezinden Psikolog Memnune Uysal, Barbaros Aile Sağlığı Merkezinden Hemşire Zeynep Yüksekal, Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşiresi Gülümser Lağap, Hemşire Müjde Moran, Hemşire Raziye Nurşen Çavdar, Hemşirelik Fakültesi Yönetimi ve Anabilim Dalı Başkanları, Sağlık Yüksekokulu Yönetimi ve Bölüm Başkanlarının katılımıyla Hemşirelik Fakültesi-İçel Sağlık Yüksekokulu Seminer Salonunda Dış Paydaş Toplantısı düzenlendi.

Dış Paydaş Toplantısının açılış konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan Hemşirelik Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Sağlık Yüksekokulu Müdürü olan Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu bilgi alışverişinin sağlanabilmesi, ders uygulamalarımızla ilgili düşünce ve tavsiyelerinin alınabilmesi açısından ilk kez dış paydaş toplantısı düzenlediklerini belirterek, Üniversitemiz Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde dış paydaş toplantılarına bundan sonraki süreçte daha etkin bir şekilde devam edileceğini belirtti.

Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu’nun konuşmasının ardından Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mualla Yılmaz tarafından Sağlık Yüksekokulu ve Hemşirelik Fakültesinin tanıtımını içeren bir sunum yapıldı. Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Öncü, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gülay Altun Uğraş ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Arş. Gör. Sümeyye Kaya’nın ders uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin yapmış olduğu sunumların ardından Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir ile Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sabahattin Tekingündüz bölümlerinin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Toplantının son bölümünde ders uygulamalarına ilişkin kurumlar arasında protokol düzenlenmesi, rotasyon planlamaları, öğrencilere meslek hastalığı ve iş kazası sigortasının uygulanması, uygulama yerlerinde yaşanan problemler ve çözüm önerileri başta olmak üzere farklı konularda paydaşlarla görüş alışverişinde bulunuldu ve dış paydaş toplantılarının sayısının artırılması temennisiyle sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-06-24 12:58:38
  • 3006