Tıp Fakültemizde Program Değerlendirme Çalıştayı Dekanlığımız tarafından Program Değerlendirme  Çalıştayı düzenlendi.

29 Mayıs 2019 Çarşamba Günü  Türkan Saylan Konferans Salonunda gerçekleştirilen çalıştaya  Dekanımız Prof Dr. Ahmet Hakan Öztürk , Dr. Öğretim Üyesi  İbrahim Başhan,  Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcı Prof.Dr. Nadi Bakırcı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Gülşah Seydaoğlu, misafir katılımcılar ve  Tıp Fakültemiz öğretim üyeleri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Prof.Dr. Ahmet Hakan Öztürk ’’Eğitim programının ilk kez geliştirilmesi veya var olan programın yeniden düzenlenme aşaması ‘’program geliştirme’’ olarak tanımlanmaktadır." dedi ve tıp eğitim programının moda akımlar gereği ya da yurtdışında kullanılan bir modele göre değil, ülkenin hastalık sağlık örüntüsüne, sağlık sisteminin özelliğine uygun hekim yetiştirme amacına göre değerlendirilmesi gerektiğini altını çizdi. 

Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Selvi  ise "Program Değerlendirme" başlığı altında katılımcılara yaklaşımlar ve modeller ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi

Prof. Dr. Nadi Bakırcı konuşmasında bağlı bulunduğu Acıbadem Üniversitesi’nde uyguladıkları yöntemler ve deneyimlerini de paylaşarak değerlendirme programı ile ilgili bilgilerini aktardı.

Pof.Dr. Gülşah Seydaoğlu da Eğitici Eğitimi başlığı altında eğitim modelleri, tarihsel akışı ve yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Çalıştay soru-cevap bölümüyle son buldu. 


  • 2019-05-30 08:55:11
  • 2411