Anamur Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Sevinci

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Anamur Meslek Yüksekokulu, düzenlediği mezuniyet töreniyle, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunlarını uğurladı. 23 Mayıs Perşembe günü, Anamur şehir merkezinde gerçekleşen Meşaleli Mezuniyet Yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, 24 Mayıs Cuma günü Anamur Meslek Yüksekokulu okul meydanında düzenlenen mezuniyet töreniyle devam etti.  Törende, 136  öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. 

Mezuniyet törenine; Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gürkan Temiz, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, ilçe protokol temsilcileri, akademik personel, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Anamur Meslek Yüksekokulu öğrenci temsilcisi Kıristina Yakıcı yaptığı açılış konuşmasında “Burada, Anamur Meslek Yüksekokulu’nda çok şey öğrendik. En başta aile olmayı. Mücadelenin sonundaki başarısızlık olasılığı eskisi kadar korkutmuyor bizleri. Çünkü, asla vazgeçmemenin ne demek olduğunu biliyoruz.” dedi.

Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Gürkan Temiz ise törende yaptığı konuşmasında “Değerli öğrenciler öncelikle ailelerinizi ve onların üzerinizdeki haklarını unutmayınız. Sonrasında vatanımızın ve bayrağımızın kıymetini biliniz. Ülkemiz için çalışınız ve ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine getirebilmek için yeniliklere açık olunuz, araştırınız, geliştiriniz. Milli ve manevi varlığımızı oluşturan kadim medeniyet birikimimizi koruyarak, insanlığın ortak değerlerine sahip çıkınız. Üniversitemiz ve Anamur’un fahri temsilcileri olan sizlere sonsuz başarılar diliyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.” diyerek öğrencilerine veda etti.

Gerçekleşen konuşmalar sonrasında mezuniyet belgeleri takdim edildi. Mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini fırlatmalarının ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-05-29 18:39:40
  • 1045

Actual News