Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Olma Yolunda Emin Adımlarla Yürüyor

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde elde ettiği başarıyla adından söz ettiren Üniversitemiz, yeni dönemde de bu alanda yapacağı çalışmalar için yeni hedefler belirliyor. 

15 Mayıs 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı kapsamında yapılan 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödül Töreninde Üniversitemiz 17 farklı kategoride ödüle layık görülüp 5 kategoride de aday gösterilerek Türkiye'de başvuru yapan üniversiteler arasında ilk sırada yer almıştı. 

81 üniversitenin farklı kategorilerden yaptığı 653 başvuru arasından en çok sayıda bayrak ve ödül alan Üniversitemizi törende Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz temsil etmiş, Üniversitemiz adına ödüller, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından takdim edilmişti. 

Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ya desteklerinden ötürü teşekkür ziyaretinde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı "Bu ödüller sayesinde motive olarak engeli olan öğrencilerimize daha fazla destek sağlanması gerektiği bilinciyle yeni dönemde daha da yoğun bir biçimde çalışacağız." dedi.

2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlık Binası, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Takı Tasarımı Yüksekokulu Fakülte Mekan; Çiftlikköy Kampüsü Kampüs Mekan kategorisinde turuncu bayrak,

Çiftlikköy Kampüsü Kampüs Sosyokültürel, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Takı Tasarımı Yüksekokulu Fakülte Sosyokültürel kategorisinde mavi bayrak,

Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Takı Tasarımı Yüksekokulu Fakülte Eğitim kategorisinde yeşil bayrak almaya hak kazandı.

Ayrıca Üniversitemiz Anamur Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu da Engelsiz Üniversite Ödüllerinde ödüle aday olmaya hak kazandı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-05-27 11:27:43
  • 1824