" İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Doğan Cezai Sorumluluk" Konferansı Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Mersin İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle 17 Mayıs Cuma günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonunda "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Doğan Cezai Sorumluluk" konferansı düzenlendi.

Konferansa İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sedat Yenidünya,  İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi müdür yardımcıları Öğr. Gör. Hatice Çil ve Öğr. Gör. Güngör Kaya, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile iş yeri hekimleri ve iş sağlığı uzmanları katıldı. 

Moderatörlüğünü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Naci Yıldız'ın yaptığı konferansta Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuk Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Çetin Arslan ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Mevzuat İşleri Daire Başkanı İsmail Gültekin tarafından gerek iş kazaları gerekse meslek hastalıkları konusu ele alınarak bu iki nedenden kaynaklanabilecek cezai sorumluluk hakkında bilgi verildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü  • 2019-05-21 14:52:26
  • 1693