Üniversitemizde Kişisel Koruyucu ve Donanım Eğitimi Verildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüMersin İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları Derneği organizasyonuyla, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık yaratılması amacıyla Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erkan Altun tarafından ‘Kişisel Koruyucu ve Donanım Eğitimi’ başlıklı konferans düzenlendi.

16 Mayıs Perşembe günü, Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansın açılışında söz alan, Mersin İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ulusoy; ‘’İş sağlığı ve güvenliği konusunu bir kültür olarak kabul etmeliyiz. Bu iki kavram, hayatımızın her alanına karşımıza çıkıyor. Bilimsel bir disiplin olan iş sağlığı konusu, bilimsellik sağlandığında daha iyi anlatılıyor. Biz de dernek olarak, toplumumuzda iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bu konferansları düzenliyoruz.’’ dedi.

İş güvenliği konusunda olmazsa olmazın kişisel koruyuculardan başladığına dikkat çeken Öğr. Gör. Erkan Altun ise; kurallara uyulmaması durumunda kişisel koruyucuların da kazanın önüne geçemeyeceğini söyledi. İş yerlerinde oldukça fazla kaza olduğunu belirten Altun, iş güvenliği eğitimlerinin kazaların önüne geçtiğini ve işverenler için daha ekonomik olduğunu ifade etti. İş güvenliği uzmanlarının yönetmelikleri harfi harfine bilmesi gerektiğini de aktaran Altun, iş kazalarının nasıl olduğunu, nasıl önlenebileceğini ve korucuyu ekipmanların nasıl kullanılması gerektiğini gösteren videoları katılımcılarla paylaştı.

Basın ve Halka İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-05-16 17:01:55
  • 1833