Xıı. Rinoplasti ve V. Yüz Estetiği Kursu DüzenlendiTürk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin XII. Rinoplasti ve V. Yüz Estetiği kursu 9-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Fakültemiz Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalının ev sahipliğinde gerçekleşti.

Düzenleme Kurulu olarak Prof. Dr. Şakir Ünal, Prof. Dr. Yavuz Demir ve Prof Dr. Alper Sarı’nın görev aldığı toplantının ilk ayağı 9-10 Mayıs tarihlerinde Fakültemiz laboratuvarında yurt dışından getirtilen 13 taze kadavra üzerinde, bir kısmı yurt dışı kursiyer olmak üzere 24 kursiyere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen alanlarında tecrübeli 12 eğitmen tarafından burun, göz kapağı, yüz ve boyun germe disseksiyonları yaptırıldı.

Fakültemizin gönüllü öğrencileri de disseksiyonları izleme fırsatı buldu. Kadavralar daha sonra başka çalışmalarda kullanılmak üzere ve öğrencilerimizin de yararlanabilmesi için anatomi laboratuvarına bırakıldı.

Kursun ikinci ayağı 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde teorik kurs olarak devam etti. Alanlarında uzman 42 konuşmacı, yaklaşık 150 katılımcıya rinoplasti (burun estetiği) ve yüz estetiği hakkında tecrübelerini aktardı.  

Etkinliğin açılış konuşmaları Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. A. Hakan Öztürk, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Sühan Ayhan ve Fakültemiz Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şakir Ünal tarafından gerçekleştirildi. 

Düzenleme kurulu tarafından yapılan değerlendirmede dört gün süren rinoplasti ve yüz estetiği kursunun kursiyerler ve katılımcılar açısından çok verimli ve başarılı geçtiği belirtildi. 
  • 2019-05-16 12:56:59
  • 2515

Actual News