Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı. 

15 Mayıs Çarşamba günü, Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Kar, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerimizin aileleri katıldı.

Sağlık yüksekokullarının ülkemiz ve toplumun sağlığı için çok önemli olduğunu ifade eden Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk; ‘’Meslekler, toplumun var olan gereksinimlerini karşılamak üzere ortaya çıkmışlardır. Sağlık Meslek Yüksekokulları da, ülkemiz ve toplum sağlığının gelişimi için stratejik öneme sahiptir. Toplumun sağlık gereksinimlerinin karşılanması için yetiştirilen yardımcı sağlık personellerinin tamamı, nitelikli iş gücüdür. Ara değil, birer ana elemandır. Zorlu bir eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, bu tören sizin insanlığa hizmet etmeye hazır olduğunuzu ilan ettiğiniz bir geçiş törenidir. Gösterdiğiniz emek ve fedakarlığın karşılığını diplomanızı alarak yaşıyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyor ve bundan sonraki yaşamlarınızda sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.’’  dedi.

Bir yıl boyunca verilen emeklerin karşılığının alındığını görmenin mutluluk verici olduğunu belirten Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Kar ise; ‘’2003 yılında açıldığında 4 programı bulunan meslek yüksekokulumuz, bugün 8 program ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam ediyor. Akademisyenler olarak görevlerimizi yürütürken, çalışmalarımızın karşılığını mezun öğrencilerimizin mutlu gözlerinde görmek bizler için paha biçilemez. Bu süreçteki amacımız, aileleri olarak bizlere emanet ettiğiniz kıymetli öğrencilerimizi; ülkesine faydalı vatansever ve çağdaş birer birey olarak yetiştirmek oldu. Bugün onlarla gurur duyabilirsiniz. Bu vesileyle, tüm mezun öğrencilerimizin hayatları boyunca bilimin ışığında ilerlemesini diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci temsilcisi Gizem Eroğlu da; ‘’Teorinin yanında, pratik eğitim anlayışını da benimseyen okulumuzun her geçen gün bize daha iyi bir eğitim sunma çabasının karşılığını biz de başarılarımızla ve ülkemize hizmet ederek vermek istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Mezuniyet töreni; mezunlarımızın mesleki yeminlerini etmesi, temsili diplomalarını alması ve keplerini havaya atması ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-05-16 11:11:57
  • 1926