Ayşe Yüce Atölyesi Resim Sergisi Ziyarete Açıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’den 15 öğrencinin, 1 yıl boyunca aldıkları derslerin kapsamında hazırladıkları 40 farklı eserin sergilendiği ‘Ayşe Yüce Atölyesi Resim Sergisi’ sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

13 Mayıs Pazartesi günü Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda gerçekleşen sergi açılışına Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Ayşe Yüce, öğretim elamanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Serginin açılışında söz alan Dekan Yardımcısı Prof. Yüce; ‘’Fakülte olarak, 2.-3.-4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan grubumuzun 1 yıl boyunca hazırladıkları eserleri sanatseverlerle bu sergi vasıtasıyla buluşturmayı amaçladık. Sergimiz, yağlı boya, akrilik, karışık teknik gibi farklı tekniklerin bir araya geldiği ve öğrencilerimizin kendi sanatsal arayışları içerisinde özgün değerlerle oluşturdukları eserlerden oluşuyor. Bu eserleri sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Birbirinden farklı özgün çalışmaların yer aldığı ‘Ayşe Yüce Atölyesi Resim Sergisi’ 13-17 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-05-15 08:54:18
  • 1215