Üniversitemizde Elektrik Elektronik Sektöründeki Gelişmeler ve Kariyer Deneyimleri Paneli Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemizin ev sahipliğinde Toroslar EDAŞ ve Türk Telekom işbirliğinde düzenlenen Kariyer Zirvesi (Career Summit Touch Your Power 2019) Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

8 Mayıs 2019 tarihinde  düzenlenen ve Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Alkan Alkaya moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Türk Telekom Mersin İl Müdürü Hüsamettin Çağlar ve Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik konuşmacı olarak yer aldı.

Telekomünikasyon sektörü ile ilgili bilgiler veren Türk Telekom Mersin İl Müdürü Hüsamettin Çağlar ise, “Kariyer planınızda aslında neyi yapmak istediğiniz, nereye varmak istediğiniz konusu çok önemli. Kendinize koyduğunuz hedef çok önemli." dedi. Çağlar; elektrik-elektronik veya elektronik haberleşme mühendisliği formasyonunda ana temanın iletişim olduğunu, iletişim teknolojilerinin altyapısının ise sürekli değiştiğini belirtti.

Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik konuşmasında kariyer planlamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptığı konuşmasında karşılaşılan zorluklarla mücadele yöntemlerine ilişkin de katılımcıları bilgilendirdi. Sevindik, "Başarı bir hedefe varmak, o hedefe vardıktan sonra da mutlu olup bundan keyif almaktır" dedi.

Etkinliğin açılışında konuşan Doç. Dr. Alkan Alkaya, "Elektrik-elektronik sektöründeki gelişmeler ile kendi kariyer ve sektörleriyle ilgili düne, bugüne, geleceğe dair deneyimlerini paylaşan Türk Telekom Mersin İl Müdürü Hüsamettin Çağlar ve Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik'e ve bu panelde emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Panelin sonunda Doç. Dr. Alkan Alkaya tarafından konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edildi. 

 

Video haber için lütfen tıklayınız!  

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 

 

 

 

 

 


  • 2019-05-10 12:04:31
  • 2454