Mersin Çocuk ve Genç Bilim Sanat Akademisi Projesi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Rektör Danışmanı, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Mersin Çocuk ve Genç Bilim Sanat Akademisi Proje Koordinatörü Doç Dr. Esma Dumanlı Kadızade 11 Mart Pazartesi günü TRT Çukurova Radyosu’nun canlı yayın konuğu oldu.

Mersin Çocuk ve Genç Bilim Sanat Akademisi projesi ile ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Dumanlı Kadızade; ‘’Mersin Valiliği ile ortaklı olarak hazırlanmış olan proje, Kalkınma Bakanlığının desteğiyle Üniversitemiz ev sahipliğinde hayata geçirilecek ve 18 ay boyunca uygulanacak. Mersin ve ilçelerinde yaşayan 6-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençlerin yanı sıra bu bölgede görev yapan ilköğretim ve lise öğretmenleri, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nde görevli araştırma görevlileri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hedef kitlemizi oluşturuyor. Proje ile oluşturulacak olan ‘Bilim ve İnovasyon Merkezi’ modeli ise 6-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimizin bilim teknoloji alanında yaratıcılık, yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi ve girişimcilik yönlerinin güçlendirilmesini sağlayacak bir model.’’ dedi.

Projenin bilim merkezi kavramına yeni bir boyut kazandıracağını ifade eden Doç. Dr. Dumanlı Kadızade; ‘’Proje ile hayata geçirilecek olan ‘Bilim ve İnovasyon Merkezi’ ortaya koyduğu faaliyetler ve uygulama metodları ile ülkemizde bilim merkezleri kavramına yeni bir boyut kazandıracak ve ileri süreçte bu alanda örnek bir model olacak. Bu nedenle, Rektör Hocamız Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-03-14 15:11:19
  • 2605

Actual News