Tıp Bayramı Kapsamında Kariyer Günleri EtkinlikleriFakültemizde 13-15 Mart 2018 tarihleri arasında ‘14 Mart Tıp Bayramı’ dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. 13 Mart 2018 Salı günü saat 17:00 da üniversitemiz Devlet Konservatuvarında şiir dinletisinin ardından 14 Mart 2018 Çarşamba günü saat 09:00 da Mersin Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler, saat 13:30 da Tıp Bayramı töreni ve çeşitli programlar ile devam etti.

Tıp Fakültesi Kariyer Günleri 

15 Mart Perşembe günü saat 13:30 da gerçekleşen Tıp Fakültesi Kariyer Günleri’ne; Konuşmacı hocalarımız, fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Hakan Öztürk, Dekan yardımcıları Prof. Dr. Mukadder Çalıkoğlu, Prof. Dr. Hakan KALEAĞASI, öğretim elemanları ve fakültemiz öğrencileri katılım sağladı. 

Türkan Saylan Konferans Salonumuzda yapılan Kariyer Günleri’nde; Adana Acıbadem Hastanesi hekimi Prof. Dr. Alpay Sezgin “Hekimlikte Özel Hastane Deneyimi” başlıklı konuşması ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülay Sezgin “ABD’de Yandal Uzmanlığı ve Devlet Üniversitesinde Akademik Deneyim” isimli sunumuyla, fakültemiz Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necat Yılmaz ise “Lisansüstü Eğitim Deneyimi, Akademik Kariyer ve Mezunlar İçin Fırsat” başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmaların ardından fakültemiz Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Okuyaz’ın kısa bir söyleşisi yer aldı.

Etkinlik sonunda konuşmacılara teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.


  • 2019-02-25 09:51:07
  • 1572

Actual News