Merkez Müdürümüz ve Müdür Yardımcılarımızdan Mersin Barosuna İade-i Ziyaret

slide background

MeüÇOCUK EVLERİ SİTESİ’NDE KALAN ÇOCUKLAR İÇİN ORTAKLAŞA EĞİTİM DESTEĞİ ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLIYOR

Mersin Barosu tarafından Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukların görmekte olduğu eğitimlere destek ve takviye niteliğinde eğitim faaliyetlerinin, sosyal ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi için hazırlanan proje, Mersin Valiliği, Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında imzalanacak olan işbirliği protokol ile ortak çalışmalar yapılarak hayata geçiriliyor. Baro Bşk. Er, “Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarımızı geleceğe hazırlamak hepimizin ortak görevidir. Çocuklarımızın geleceği için kurumlarla işbirliği yaparak, onları gelecekte topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırmak için eğitim seferberliğimiz başlıyor” dedi.

Mersin Barosu tarafından hazırlanan proje kapsamında, Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocukların eğitimlerine, sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanarak, bu kapsamda okul eğitimlerine takviye olarak etüt dersleri, sosyal, kültürel yönlerini güçlendirmek, toplumsal hayata mutlu, başarılı kendi ayaklarının üzerinde duran bireyler olarak katılımlarına katkı sağlamaya yönelik hazırlanan projenin hayata geçirilmesi için Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’i makamında gerçekleşen toplantı kapsamında; Baro Bşk. Er, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Kadızade, Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Ali Gök ve Yrd. Doç. Dr. Serkan Say, Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Faruk Azgıt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yrd. Bahadır Sarı, Mersin Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Ömer Erkol, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ruşen Ayşen Ayılgan, Çocuk Hakları Merkezi üyeleri Av. Hafize Nisan Soysal, Av. Feyza Arıdağ, Av. Güray Göçer, Av. Sinem Şimşek bir araya gelerek, projenin hayata geçirilme aşaması hakkında fikir alışverişi yapıldı.

 

“MERSİN BAROSU OLARAK DİĞER KURUMLARLA BİRLİKTE ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ

Projenin içeriği hakkında bilgiler veren Baro Başkanı Er, 2018 yılı Mart, Nisan ve Mayıs aylarında Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklara, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından birçok alanda eğitim verilmesi ve bunun eğitim seferberliğine dönüştürülmesi, Mersin Barosu’na kayıtlı avukatlar tarafından da çocukların gelişimine ve eğitimine katkı sunulacak çalışmaların yapılmasına karar verildiğini söyledi.

“AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE MERSİN ÜNİVERSİTESİ İLE EL ELE VERDİK”

Baro Bşk. Er, “çocuklarımıza kucak açmak, onların sevgi içinde yetişmelerine katkı sağlamak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, çocuklarımızı gelecekte kendi ayakları üstünde durabilen, başarılı, özgüveni yüksek, topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırmak hepimizin ortak vazifesidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için kurumlarla el ele verip, ortak çalışmalara imza atmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Kadızade konuşmasında, “Mersin Barosu tarafından teklif edilen bu projenin Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum ve bu sürekli olarak uygulanabilir bir projedir” dedi.

Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Faruk Azgıt, “Çocuklarımız için faydalı bir proje olacağına inanıyoruz. Çocuklarımız için elimizden gelen her türlü desteği, her zamanki gibi sağlayacağız” ifadesini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yrd. Bahadır Sarı ise, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak her zamanki gibi çocuklarımızın geleceği için çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

 


  • 2018-03-06 12:01:19
  • 2490

Actual News