Staj Rehberi

slide background

Meü


 

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

STAJ REHBERİ


1.      Staj danışmanınızı Staj koordinatörü Müh. Haluk SEÇİLMİŞ den öğreniniz.

2.      Staj yapmayı düşündüğünüz kurumu belirledikten sonra Bölümün ilan ettiği süreler içinde Staj Ön Başvuru Formunu doldurarak işyerine onaylattıktan sonra staj danışmanınıza getiriniz. (Bu işlemi birden fazla kurum için yapabilirsiniz.)

3.      Staj Ön Başvuru Formunu danışmanınız onayladıktan sonra, Bölümün ilan ettiği süreler içinde Staj Başvuru Formu’nu (Form-1)   doldurup işyerine ve danışmanınıza onaylattırınız.

4.      Staj Başvuru Formu (Form1) ile Mühendislik Fakültesi Dekanlık Öğrenci İşlerine başvurarak SGK işlemlerinizi tamamlayınız.

5.      Stajınızı tamamladıktan sonra Staj Rapor Dosyanızı, Staj Rapor Dosyası Hazırlama Rehberine uygun şekilde bilgisayar ortamında hazırlayıp ciltlettiriniz. (Dosyalar için tıklayınız.)

6.      Bölümün ilan ettiği Staj Rapor Dosyası Son Teslim Tarihinden ÖNCE aşağıdakileri bölüm sekreterliğine teslim ediniz:

·         Staj Ön Başvuru Formu

·         Staj Başvuru Formu (Form-1)

·         Staj Rapor Dosyası (ön kapak, iç kapak, devam durum çizelgesi ve iç sayfalar  sırasında olacak)

·         İşveren Değerlendirme Formu-II

·         Staj Rapor Dosyasının .docx ve .pdf formatındaki dosyaları içeren CD

7.      Staj raporunuz bilgisayar ortamında yazılacaktır. Staj esnasında yaptığınız çalışmaların kendi cümlelerinizle ifade edilmesi gerekmektedir.

8.      Staj komisyonu defterinizi inceleyecek ve sizi önceden ilan edilen bir tarihte yüz yüze görüşmeye çağıracaktır. Görüşmeye belirtilen zamanda gelmeniz gerekmektedir.

9.      Staj görüşmesine mazeretsiz bir şekilde gelmezseniz stajınız BAŞARISIZ olarak değerlendirilir. Staj Raporunuz internetten veya başka kaynaklardan çalıntı, intihal, kopya durumlarına karşı taranacak ve bu durumların tespit edilmesi halinde stajınız BAŞARISIZ olarak değerlendirilecektir.

Stajınızın başarılı olup olmadığına Staj Komisyonu tarafından karar verilir ve yıl sonunda transkriptinize işlenir.

Dosyalara http://bm.mersin.edu.tr/staj/ adresinden veya Pano Bilgisayar_Muh - Staj klasöründen ulaşabilirsiniz.  • 2018-05-28 14:53:14
  • 4256

Actual Students