ADAPTTO’DA Uygulamalı Patent Eğitiminin İkincisi Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü24 ve 25 Kasım 2016 tarihlerinde saat 09:00 – 18:00 arasında iki gün süren ve yoğun ilgi gören eğitime modül 4 koordinatörümüz Ramazan DUMAN katılmıştır.

Eğitimin ilk günü,  Bilal ÇİNİCİ’nin açılış konuşmasının ardından tecrübe paylaşımını yaptığı ‘Yaşayan Patentler’ ve ‘Patentin Ar-Ge Ekosistemindeki Yeri ve Önemi’ sunumları ile başladı.  Ardından Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Koordinatörü ve Patent Vekili İlhan ÖZSOY’un ‘Patentlenebilirlik Kriterleri’, ‘Patent ve Faydalı Model Arasındaki Farklar’, ‘Patent Araştırması Nedir, Neden Yapılmalıdır ve Nasıl Yapılmalıdır?’ ve ‘En Çok Kullanılan Patent Veri Tabanları Nelerdir’ konularında uygulamalı olarak sunumlarını gerçekleştirmiştir. Sunumların ardından katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.

Eğitimin ikinci gününde Soylu Patent Kurucu Ortağı Ekrem SOYLU tarafından ‘Patent Başvuru Dokümanları’, ‘Örnek Doküman İnceleme’ ve ‘Araştırma ve İnceleme Raporu Değerlendirmesi’ konularında örnek vakalar üzerinden uygulamalı olarak sunumlarını gerçekleştirmiştir. Gün sonunda katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.


  • 2017-01-11 09:40:33
  • 4974

Actual News