Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı Fındıkkıran Balesi’ni Sahneledi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı, bale literatürünün en önemli eserlerinden Fındıkkıran Balesi’ni sahneledi. Sahnelenen eser, 2 Nisan Cumartesi günü, Bursa Atatürk Kültür Merkezi Merinos Osmangazi Salonu’nda izleyiciyle buluştu. Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile işbirliğiyle gerçekleşen iki perdelik gösteri, üniversitemiz Bale Anasanat Dalı Başkanı Yağmur Arınlı önderliğinde ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrenci orkestrası eşliğinde gerçekleşti. İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği temsili, 2000’den fazla sanatsever izledi.

İkinci gösteri Mersin’de

Fındıkkıran Balesi, ikinci kez ise üniversitemizde sahnelenecek. 25 Nisan Pazartesi günü,  Mersin Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan temsilde, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri de yer alacak.

Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Yılmaz Bursada’ki başarıdan gurur duyduğunu, aynı başarının Mersin’deki temsilde de yaşanacağından kuşku duymadığını kaydetti. Bale Anasanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. Yağmur Arınlı da duyduğu mutluluğu ifade ederek öğretim elemanı Mahmut Akyol, Öğr. Gör. Kalibek Kozhomuratov hocalar ile emeği geçen velilerine ve öğrencilerine teşekkürlerini sundu. Mersin’de yapılacak olan etkinliğe tüm sanatseverleri davet eden Öğr. Gör. Arınlı bilgi için, 0324 361 00 28 telefon numarasına başvurulabileceğini belirtti.


  • 2016-04-21 08:38:00
  • 3068

Actual News