Öğrenci Bilgi Sistemi (obs) Otomasyon Programı Hakkında

slide background

MeüSevgili Akademik, İdari Personellerimiz ve Öğrencilerimiz;

Sizlere daha iyi hizmet sunulmak üzere yeni Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) Otomasyon Programı Üniversitemiz tarafından 30.11.2020 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

1) Akademik Personel https://obs.mersin.edu.tr/oibs/akademik/login.aspx linkinden sisteme giriş yapabileceklerdir. Sisteme giriş bilgileri kullanıcı adı T.C. numaraları şifreleri ise T.C. numaralarının ilk 5 karakteri olarak belirlenmiştir. Sisteme ilk girişten sonra şifreler değiştirilmelidir. 

2) Yöneticiler ve İdari Personel https://obs.mersin.edu.tr/oibs/login.aspx linkinden sisteme giriş yapabileceklerdir. Sisteme giriş bilgileri kullanıcı adı T.C. numaraları şifreleri ise T.C. numaralarının ilk 5 karakteri olarak belirlenmiştir. Sisteme ilk girişten sonra şifreler değiştirilmelidir

3) Öğrenciler https://obs.mersin.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx linkinden sisteme giriş yapabileceklerdir. Sisteme giriş bilgileri kullanıcı adı öğrenci numaraları, şifreleri ise T.C. numaralarının ilk 5 karakteri olarak belirlenmiştir. Sisteme ilk girişten sonra şifreler değiştirilmelidir. 

 Öğrenci ile İlgili Açıklamalar:

1- Öğrenci İşleri Programı ile ilgili sorunlar için Birim Öğrenci İşleri ile irtibata geçmeniz önemle rica olunur.

2- Sisteme girdikten sonra Sol menüden kullanma kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.

 


  • 2021-01-30 15:11:23
  • 49612

Actual Students