Üniversitemiz ile Veldo Makine Çelik Konstrüksiyon Ar-ge San. ve Tic. A.ş. Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı


Üniversitemiz Rektörlüğü adına İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM) ile Veldo Makine Çelik Konstrüksiyon Mühendislik Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. arasında Ar-Ge, danışmanlık ve uygulama iş birliklerine yönelik bir iş birliği protokolü imzalandı.

MEİTAM Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. Aylin DÖĞEN, Müdür Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Sami SERİN ile Veldo Makine Çelik Konstrüksiyon Mühendislik Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. adına Ali DOĞAN katıldı.

İmzalanan protokol ile MEİTAM ile ilgili kuruluş arasındaki bağlantı güçlendirilerek; uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarılmasına yönelik danışmanlık hizmetleri, Ar-Ge projelerinin kavram geliştirme, teknolojik/teknik ve ekonomik yapılabilirlik etüdü, geliştirilen kavramdan tasarıma geçiş sürecinde yer alan laboratuvar ve benzeri çalışmalar, tasarım, tasarım geliştirme ve tasarım doğrulama çalışmaları, mühendislik ve müşteri prototipi/deneme üretimleri ve tip testlerin yapılması, satış sonrası ürün tasarımından kaynaklanan sorunların çözüm faaliyetleri gibi konularda iş birliği gerçekleştirilmiş olacak.

  • 2024-04-24 09:37:57
  • 184

"A World University In The Light of Science and Modernity"