Mersin TTO Elçiliğine Yoğun İlgi Gösterildi


Mersin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) bünyesinde Ar-Ge, İnovasyon, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’na dayalı projeler geliştirmek için öğrencilere yönelik “TTO Elçisi” çağrısı yoğun bir ilgi gördü. Mersin TTO elçiliği mülakatları Mersin Girişim Limanı’nda 1 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirildi. 

Mersin TTO elçiliği mülakatları, Mersin TTO Koordinatörü Abdi Kurt, TTO Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Fahri Özsungur, Mersin TTO Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Sorumlusu Ramazan Duman tarafından gerçekleştirildi. Tıp, Diş Hekimliği, Spor Bilimleri, Eğitim, Hemşirelik Fakültesi gibi farklı fakülteler, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören öğrenciler yaptıkları çalışmalar ve projelerle ilgili detaylı bilgi verdiler.

“Elçiler TTO’nun farkındalığını artıracak”

Mersin TTO Koordinatörü Abdi Kurt gösterilen yoğun ilgiden dolayı öğrencilere teşekkür ederek “Gönüllülük esasına dayalı Mersin TTO elçileri, TTO’ya ve projelere daha yakın olacak, TTO faaliyetlerine katılacak ve ortak çalışmalar yürütecek. Türkiye ve Avrupa Ar-Ge ekosistemini yakından tanıyarak, tecrübe kazanacak. Ayrıca TTO elçileri, bulunduğu ortamda TTO’nun farkındalığını artıracak ve mezuniyeti sonrasına daha iyi hazırlanarak, kendi projelerini yapmak konusunda yetkinlik kazanacaktır.” dedi.

Mersin TTO elçiliği için başvuran ve ön elemeleri geçen bu grubun çok özel olduğunu ifade eden Doç. Dr. Fahri Özsungur ise, öğrencilerle birlikte güzel projelere imza atacaklarını söyledi.

Mersin TTO elçisi seçilen öğrencilere ayrıca  Rektörlük tarafından “TTO Elçisi Belgesi” takdim edilecek. 

  • 2024-03-04 13:09:35
  • 360

"A World University In The Light of Science and Modernity"