MEÜ Denizcilik Myo Tarafından Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı 28 Aralık 2023 Tarihinde T.c. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na Teknik Gezi Düzenlenmiştir.


MEÜ Denizcilik MYO tarafından Deniz ve Liman İşletmeciliği programı 28 Aralık 2023 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teknik gezi düzenlenmiştir. Öğr. Gör. Dr. Kpt. Volkan EFECAN ve Öğr. Gör. Dr. Ayşe BADAK ile birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimizin katıldığı gezide komutanlık filo gemilerinden TCSG YAŞAM arama-kurtarma gemisi gemi komutanı Binbaşı Sn. Orhan ÖĞRENCİ ve değerli ekibi, okulumuz öğrencilerine deneyimlerini aktarmıştır. Gemi kompartımanlarının, kullanılan cihaz ve donanımların öğrencilere tanıtıldığı gezide tanıtım seyri yapılarak öğrencilerimizle meslek arasında değerli bir köprü inşa edilmiştir. Gezide deniz kültürü ve Türk denizciliği, denizde güvenlik ve emniyet, ulusal çıkarlar, çevre ve doğal kaynakların korunması konularına değinilerek fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Geziye katılan öğrencilerimiz gelecekte bir kariyer alternatifini ve gelecekteki meslektaşları tarafından üstlenilen kutsal görevlerin icrasını fiilen gözlemleme şansını kendilerine tanıdığı için TCSG YAŞAM arama-kurtarma gemisi ve personeline teşekkürlerini iletmiştir.