Mersin TTO ile Silikon Vadisi (silicon Valley – Us) Toplantısı Gerçekleştirildi


Mersin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Silikon Vadisi (Silicon Valley – US) ile 20 Aralık 2023 tarihinde çevrimiçi olarak bir toplantı gerçekleştirildi.

EIT (Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Kurumu) kurumunun Amerika-Silikon Vadisi birimi tarafından organize edilen Connect and Experience – Silicon Valley (Amerika) programı kapsamında yapılan toplantıya Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Mersin TTO Koordinatörü Abdi Kurt, EIT Hub Silicon Valley Proje Müdürü Pui San Tam katıldı. Toplantıda iki kurumun “Ar-Ge, İnovasyon, Startups ve Scaleups” başlıklarında ortak bir program ve iş birliği süreci geliştirebilmesi üzerine odaklanıldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk,  konuşmasında Mersin Üniversitesi’nin güçlü yanlarını ortaya koyarak, iş birliği veya ortak bir program geliştirme konusunda her türlü katkıyı ve desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.  Amerika-Silikon Vadisi birimi tarafından organize edilen Connect and Experience – Silicon Valley (Amerika) programına özel bir davet ile dahil olan Koordinatörümüz Abdi Kurt’un Mersin Üniversitesi ve Mersin TTO’yu tanıtan konuşmasından sonra toplantı fikir alışverişi ile devam etti.  EIT Hub Silicon Valley Proje Müdürü Pui San Tam ise Silikon Vadisi’nin kendine özgü etik kurallarıyla, farklı bir çalışma kültürüne sahip olduğunu söyledi. Tam “Bunların yerinde tecrübe edilmesi çok kıymetli. Bu çalışma dahilinde ortak bir konu ya da konular üzerine yoğunlaşmalıyız. Mersin TTO’nun bahsettiği Ar-Ge ve İnovasyon projelerine dönük bir MOOC kursunun geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütebiliriz.” dedi. Toplantı, sunum ve Silikon Vadisi’nin de raporlarının da karşılıklı olarak paylaşılması ile sona erdi. Bir sonraki toplantının (follow-up) Ocak 2024 tarihinde yapılmasına karar verildi. 

  • 2023-12-21 14:52:09
  • 438

"A World University In The Light of Science and Modernity"