Mersin TTO Üniversitemizi Ankara’da Temsil Etti


Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 18-19 Aralık 2023 tarihinde “TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Birimleri Eğitimi ve İstişare Toplantısı” Ankara’da düzenlendi. Toplantıya üniversitemiz adına Mersin TTO Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Sorumlusu Ramazan Duman katıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu’nda gerçekleştirilen toplantı, TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Durak ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Erol Ökten’in açılış konuşmalarıyla başladı. Prof. Dr. M. Zeki Durak konuşmasında mevcut durumda yapılan iş, görev ve faaliyet alanı ile uyumlu olarak “Bilgi ve Doküman Birimi” adının “Sınai Mülkiyet Danışma Birimi”, temsilcilerin adının da “Sınai Mülkiyet Danışmanı” olarak güncellendiği bilgisini verdi. Bu kapsamda Mersin TTO Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Sorumlusu Ramazan Duman “Sınai Mülkiyet Danışmanı” ünvanını aldı.

Araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan kişilerin, akademisyenlerin, kurum ve kuruluşların sınai mülkiyet haklarına ilişkin bilgi ve dokümanlara hızlı bir şekilde erişimini sağlamak amacıyla, 81 ilde de başta üniversiteler, Teknoloji Transfer Ofisleri, Kalkınma Ajansları ve Sanayi İl Müdürlükleri olmak üzere toplam 305 birim ve burada görevli 483 temsilci bulunuyor.

  • 2023-12-21 14:49:06
  • 400

"A World University In The Light of Science and Modernity"