Makine Mühendisliği Bölümümüz ve Teknik Bilimler Myo Öğrencileri Model Fabrika Ziyaretinde Bulundu


09.11.2023 tarihinde Mersin Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Doç. Dr. İskender Özkul ve Arş. Gör. Elif Turna ile Makina Mühendisliği 4. Sınıf öğrencileri, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndan da Öğr. Gör. Eray Mert Tekin ve öğrencileri ile birlikte, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan Mersin Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi'ni ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında, (model fabrika) gezerek, fabrika süreçleri hakkında detaylı bilgiler edindiler.

Mersin Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi, mevcut küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik olarak Yalın Üretim ve Dijital Dönüşüm konularında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır:

Yalın Üretim konusunda farkındalığı artırmaya yönelik hizmetler,

Yalın Üretim konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler,

Şirketlere yönelik birebir danışmanlık hizmetleri Yalın Dönüşüm için,

Dijital Dönüşüm konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri,

Eğiticilerin eğitimi,

İşbirliği etkinlikleri,

Kapasite geliştirme hizmetleri.

Bu sanayi ziyareti, öğrencilere gerçek endüstriyel uygulamaları görmeleri ve sektördeki güncel gelişmeleri takip etmeleri için değerli bir fırsat sağladı. Mersin Üniversitesi, öğrencilerine sanayi ile güçlü bir bağ kurma ve teorik bilgilerini pratik uygulamalarla birleştirme imkanı sunarak, mezunlarını sektöre hazır bireyler olarak yetiştirmeye devam etmektedir.

  • 2023-11-17 14:05:18
  • 558

"A World University In The Light of Science and Modernity"