Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile B N Hotel Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEÜSEM) ile Mersin BN Otel arasında, BN Hotel personeline yönelik kişisel ve mesleki gelişim, mevzuat, teknik ve ilgili alanlarda çeşitli konu başlıklarında verilecek eğitimler için iş birliği protokolü imzalandı.

8 Eylül Perşembe günü Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MEÜSEM Müdürü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, BN Hotel Yatırımcılar Temsilcisi Mesut Arıkan ve Genel Müdür Yardımcısı Pınar Kurt katıldı.

BN Hotel’in Mersin ve bölgemize çok önemli katkılar sunduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, özel bir girişimin Üniversitemizden eğitim almak istemesinin kendilerini çok memnun ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Çamsarı, “İmzaladığımız iş birliği protokolü ile seri şekilde eğitimler planlıyoruz. Bu eğitimlerin içeriğinde oteldeki tüm personeli ilgilendiren çok çeşitli programlar yer alıyor. BN hotel güçlü bir kurum. Öğrencilerimizin de otelde staj ve istihdam imkanına kavuşması için özel çaba sarf ediyoruz. Eğitimler sonunda otelin müşteri memnuniyetini artırmış olması en büyük dileğimiz. Bu bağlamda, BN Otel ailesine Üniversitemiz ile gerçekleştirdikleri bu iş birliği için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

MEÜSEM’in, Mersin Üniversitesinin Mersin’e dönük yüzü olduğunu ifade eden MEÜSEM Müdürü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, “MEÜSEM olarak tüm Mersin’i eğitim ve projeyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. BN Hotel ailesi ile de bunu değişik boyutlara taşımanın gururu içindeyiz. Çünkü eğitim her yerde ve bizler de MEÜSEM olarak 7’den 77’ye herkese eğitim verme amacıyla tüm akademisyenlerimizi sizlere buluşturma amacıyla hareket ediyoruz. Umarız yolun sonunda herkes çok mutlu ve başarılı olur. Hepimiz için güzel bir deneyim olmasını diliyor, bu eğitim sürecinde MEÜSEM’i tercih ettikleri için BN Hotel ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

2021 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla hotelin resmi açılışı gerçekleştirdiklerini ve her geçen gün daha da geliştiklerini belirten BN Hotel Yatırımcılar Temsilcisi Mesut Arıkan; “Otelimiz, 55 milyon dolarlık büyük bir yatırım. 102 dönüm arazi üzerine kurulu 6500 metrekare aqua alanı, 11500 metrekare kapalı spa alanı ile Türkiye’de en büyük termal otel özelliğine sahip. Toplamda 644 yatak kapasitemiz var. Otel bünyemizde 430 dönüm arazimiz var. Çeşitli ürünlerin dikili olduğu bu arazide, otelimizin mutfak ihtiyaçlarının bazılarını karşılıyoruz. Eğitimde bir sınır yok ve sürekli gelişime açık. Bu bağlamda da Mersin Üniversitesi ile iş birliği içerisine girme planımıza Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı öncülük yaptı ve Prof. Dr. Esma Dumanlı Kadızade hocamızın da çok büyük emekleri oldu. İnşallah otelimizi geliştirmek adına da bu eğitim programını hakkıyla tamamlarız. Her iki tarafa da hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve BN Hotel Yatırımcılar Temsilcisi Mesut Arıkan tarafından iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Haber videosu için lütfen tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-09-09 16:29:16
  • 3357

Actual News