Denizcilik Fakültesi Öğrencilerimiz Gemi Trafik Hizmetleri Merkezine Teknik Gezi Gerçekleştirdi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Denizcilik Fakültesi öğrencileri, Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Merkezine (VTS) teknik gezi ziyareti gerçekleştirdi.

20 Mayıs Cuma günü gerçekleşen ziyarette, Mersin Gemi Trafik Hizmetleri bünyesindeki gemi trafik operatörleri tarafından öğrencilere ülkemizin Doğu Akdeniz deniz sahasındaki gemilerin seyir ve trafik planlamaları, merkezin görev ve sorumlulukları ve radar gözlem sistemlerinin çalışmaları ile ilgili uygulamalı ve teorik bilgilendirmeler yapıldı.

Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzettin Temiz, ülkemizin denizcilik alanında kalkınmasına katkıda bulunmak için nitelikli denizci insan gücü yetiştirmenin Denizcilik Fakültesinin temel hedefleri arasında olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Temiz, bu kapsamda ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün kaynağı olan üniversitelerin temel görevleri arasında öğrencilerine bilgi, beceri, davranış ve bununla birlikte iş görme alışkanlığını yerinde inceleme ve uygulamalar ile kazandırarak onları hayata hazırlamak olduğunu söyledi.

Teknik geziye katılan öğrencilerimiz ise, gelecekte iş hayatlarında karşılaşacakları koşulları bizzat yerinde deneyimleme şansı bulduklarını ve bundan dolayı da çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-27 20:45:58
  • 684

Actual News