Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğrencilerimizin Üç Projesi Tübitak Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümümüzün üç projesi, “TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Projeleri desteklenen 3. sınıf öğrencilerimiz ve danışmanları alınan bu güzel sonuçtan oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti. Öğrencilerimiz, henüz lisans eğitim sürecinde olmalarına rağmen kendilerini araştırma yapmaya teşvik eden ve proje hazırlama kültürü kazandırmayı amaç edinen bu program kapsamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a ve Üniversitemizde Ar-Ge kültürünün geliştirilmesine destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkürlerini iletti.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurcan Çalış Açıkbaş ise, bu başarıların diğer öğrencilerimize de örnek olması ve onları da cesaretlendirmesi dileklerinde bulundu.

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan proje ve araştırmacılar şu şekilde:

  • İlhan Enes Çetin, Prof. Dr. Nurcan Çalış Açıkbaş: “Havacılıkta Kullanılmak Üzere Silisyum Nitrür Takviyeli Aerojel Kompozitlerin Üretimi ve Karakterizasyonu”,
  • Oktay Berk Dölekoğlu, Doç. Dr. Gökhan Açıkbaş: “Seramik Sağlık Gereci Mineral Döküm Ürün Özelliklerine Vitrifiye Ürün Atığı ve Fonksiyonel Kaplama Malzemesi Uygulamasının Etkisinin Araştırılması”
  • Refik Ünal, Arş. Gör. Öyküm Başgöz: “Stöber Yöntemi İle Sentezlenen TiO2/SiO2 Nanopartikülün Çimento Harçlarının Dayanım Ve Durabilite Özelliklerine Etkisi”

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-06-02 11:18:25
  • 1726

Actual News